Güncel

 

Üyesi olduğum Boyalıkuş İllüstratörler Grubu ile katıldığım "Küçüklere ve Büyüklere Masallar" adlı sergi,  26 Mart - 30 Nisan tarihleri arasında İstanbul Bağdat Caddesi'nde bulunan Tolga Eti Galerisi'nde!

Ben de yukarıdaki işlerimle katılıyorum. Çok heyecanlıyım, çalışmaları da çok heyecanlanarak yaptım. Çok sevdiğim bir işi yaparken kalbim ağzımdan çıkıverecekmiş gibi hissediyorum, tansiyonum filan çıkıyor o derece :) Tezi yazarken ve illüstrasyon derslerine hazırlanırken de aynını hissediyorum. :) 
..............................................................................................................
Ekim Geçidi 9 Sergisi (25 Ekim- 12 Kasım) açıldı. Sergi, Hacettepe ve Gazi Üniversitelerinin GSF öğretim elemanlarının katılımıyla gerçekleşti.   

Afiş tasarımı Seza Soyluçiçek
.........................................................İstanbul Üniversitesi, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu ve Çocuk Vakfı tarafından düzenlenen I. Türkiye Çocuk Hakları Kongresi26-28 Kasım 2010 tarihlerinde  gerçekleşecek. Bu Kongre için BM Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’nin ilk 40 maddesi resimlenecek, albümü yayınlanacak ve sergilenecek. 

Bu proje için Türkiye'den seçilen 40 çocuk kitabı illüstratörü arasında olduğumu öğrendim. Sevinerek kabul ettim, her maddeyi bir kişi çizecek. Benimki 10. madde. Çok değerli çizerlerle aynı projede buluşmak, beni heyecanlandırıyor. 

Projenin amacı, "BM Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’nin 1 ile 40 maddesi arasındaki maddeleri çocuk ve yetişkinler için çizgi-karikatürler eleştirel bir yaklaşımla yorumlayarak çocuk hakları kültürü bağlamında bilinç, farkındalık, davranış geliştirmeye katkı sağlaması" olarak belirtiliyor.